توانبخشی تریتا،توانبخشی کودکان،کاردرمانی کودکان،هزینه توانبخشی،آدرس توانبخشی،بهترین توانبخشی،بهترین مرکز توانبخشی معلولین،هزینه کاردرمانی،کاردرمانی کودک،توانبخشی کودک

صافی کف پا در کودکان(flat foot)

صافی کف پا

دلایل شایع صافی کف پا:

۱-یکی از دلایلی که باعث بوجود آمدن صافی کف پا در افراد میشود مشکلات و بدشکلیهای استخوانیست که امکان دارد از بدو تولد وجود داشته باشد و یا در سنین کودکی یا بزرگسالی بوجود آید.
۲-شل شدن رباط های موجود در پا


۳-ضعف عضلات اینورتور پا و علل متنوع دیگر که میتواند منجر به این مشکل شود.

متخصصین ارتوپدی دلایل ۱ و ۲ را بخوبی بررسی کرده و درمان را انجام میدهند.اما مشکل اصلی که در بسیاری از کودکان توانخواه از جمله فلج مغزی و سندروم داون وجود دارد دلیل سوم یا ضعف عضلات اینورتور پا هست که متاسفانه پزشکان توجهی به آن ندارند. در این مورد کودک در شرایط نشسته کف پای کاملا معمولی دارد اما به محض ایستادن کف پا به زمین میچسبد.


برای مرتفع ساختن این مشکل ماساژ تقویتی عضلات اینورتور پاها کمک بسیاری میکند.تمرینات اکتیو همانند ایستادن و راه رفتن روی تیغه خارجی پاها و در نهایت استفاده از کفی طبی و کفش طبی به اضافه یک وِج دخلی به بهتر شدن این وضعیت بسیار کمک میکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 18 =

توانبخشی تریتا،کاردرمانی تریتا،هزینه توانبخشی،قیمت توانبخشی،بهترین مرکز توانبخشی،بهترین کلینیک توانبخشی،قیمت درمان اوتیسم،قیمت درمان سندروم داون،علایم سندروم داون،پیشگیری از سندروم داون به بالای صفحه بردن